
CZYM JEST KARBOKSYTERAPIA?
Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na śródskórnym lub podskórnym wstrzykiwaniu niewielkich ilości dwutlenku węgla w zależności od wskazanego problemu skórnego. CO2 występuje w naszym organizmie w sposób naturalny. Paradoksalnie jest on bardzo potrzebny do tego by nasz organizm był odpowiednio natleniony, co jest gwarancją bezpieczeństwa zabiegów karboksyterapii. Historia karboksyterapii ma swój początek we Francji, gdzie kardiolodzy z uzdrowiska Royat po raz pierwszy wykorzystali CO2 do leczenia chorób układu krążenia. Obecnie ten bąbelkowy zabieg jest szeroko stosowana zarówno w medycynie, jak i w kosmetologii, ze względu na swoje wielokierunkowe działanie.
WSKAZANIA
- Zmarszczki, utrata elastyczności
- Wiotkość skóry
- Rewitalizacja dłoni
- Cienie pod oczami
- Cellulit
- Nadmiar tkanki tłuszczowej
- Rozstępy
- Blizny
- Nadmierne wypadanie włosów
Efekty



MECHANIZM DZIAŁANIA
Pod wpływem wstrzykniętego dwutlenku węgla dochodzi do natychmiastowego rozszerzenia naczyń krwionośnych, zwiększenia przepływu krwi, a tym samym do lepszego dotlenienia i odżywienia obszaru poddanego zabiegowi. Podany bezpośrednio do tkanki CO2 reaguje z zawartą w niej wodą, czego produktem jest kwas węglowy, który następnie rozkładany jest do jonu wodorowęglanowego i kationu wodoru za pomocą enzymu – anhydrazy węglanowej. Efektem tej reakcji jest zakwaszenie okolicy zabiegowej, dzięki czemu krew bardzo chętnie przekazuje zawarty w erytrocytach tlen.
Co więcej, dwutlenek węgla powoduje również powstawanie „dobroczynnego” stanu zapalnego w skórze właściwej, a tym samym stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i włókien elastynowych.
W przypadku zabiegów mających na celu redukcje cellulitu i lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej dochodzi do wzrostu rozkładu tkanki tłuszczowej na skutek mechanicznego uszkodzenia błon komórek tłuszczowych i przegród tkanki łącznej oplatającej guzki cellulitu pod wpływem ciśnienia pod jakim CO2 wtłaczany jest do tkanki.
SERIE ZABIEGOWE
Karboksyterapię wykonujemy zwykle w serii obejmującej w zależności od wskazania 6-12 zabiegów przeprowadzanych w dwutygodniowych odstępach czasu. W przypadku terapii cellulitu czy nadmiaru tkanki tłuszczowej okres ten skraca się do kilku dni. Ponadto metoda ta świetnie sprawdza się w połączeniu z innymi zabiegami, takimi jak mezoterapia igłowa, mikroigłowa- dermapen, osocze bogatopłytkowe, endermologia, fala radiowa, masaż bańką chińską, dając jeszcze lepsze efekty terapeutyczne.
JAKIE SĄ ODCZUCIA PODCZAS ZABIEGU?
W zależności od wrażliwości podczas zabiegu odczuwa się rozpieranie wynikające cvbnmm z wtłaczania CO2 do tkanki, lekkie pieczenie lub ciężkość przy terapii niektórych wskazań. Nieprzyjemne odczucia trwają zazwyczaj kilka minut i są niczym w porównaniu z efektami jakie ze sobą niosą.
PRZECIWWSKAZANIA:
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Choroby nowotworowe i terapia p/nowotworowa
- Choroby autoimmunologiczne
- Choroby serca
- Ostra niewydolność nerek
- Ostra niewydolność płuc
- Ciężkie nadciśnienie tętnicze
- Leczenie inhibitorami anhydrazy węglanowej
- Infekcje (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
- Niewydolność układu oddechowego
- Ciężka anemia
- Wiek dziecięcy
- Cukrzyca
- Niedawno przebyty zawał serca
- Ostre zakrzepowe zapalenie żył
- Choroby krwi
- Przyjmowanie leków rozrzedzających krew
- Znaczne osłabienie organizmu
- Jaskra
- Skłonność do keloidów
Sprawdź w cenniku: Kosmetologia estetyczna